ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 100 ZŁ WYSYŁAMY GRATIS!

OXO Better - lepsze przybory dla Twojego domu! 0
OXO Better - lepsze przybory dla Twojego domu!

Kiedy wchodzisz do siedziby OXO na Manhattanie (Nowy Jork), pierwszą rzeczą, którą zauważasz są... rękawiczki! Na ogromnej ścianie przy wejściu umieszczono dziesiątki pojedynczych rękawiczek, zbieranych przez pracowników OXO na całym świecie. Nad każdą samotną rękawicą znajduje się mała tabliczka znamionowa, która podaje gdzie i kiedy dana sztuka została znaleziona: "21 styczna 1998 r., 71 Street & Columbus Avenue". Firma OXO nie działa oczywiście w branży rękawiczkowej, czy nawet odzieżowej, ale te zagubione rękawiczki na ścianie są symbolem rąk, które je wkładają i ich różnorodności. I jeśli mielibyśmy najlepiej określić, co produkuje OXO, to śmiało moglibyśmy to nazwać "przedmiotami dla rąk".

Dlaczego? Bo wszystko, co produkuje OXO, jest zaprojektowane tak, by można było tego używać w dłoniach. Nasza marka ma lojalnych sympatyków wśród najbardziej wymagających klientów i nie bez powodu. Od 30 lat tworzy najlepszej jakości narzędzia codziennego użytku - dla dorosłych i dzieci. Konstruuje je przy tym na nowo. Choć nigdy nie pomyślisz, że coś mogłoby wymagać dopracowania, OXO zawsze ma to na względzie. Znajduje narzędzia codziennego użytku, które można ulepszyć i niestrudzenie dąży do celu. Bycie lepszym to specjalność OXO, dlatego hasło przewodnie marki brzmi "OXO Better". To dążenie sięga samych początków marki. W 1990 roku Sam Farber postanowił zaprojektować lepszą obieraczkę. Jego żona Betsey miała problemy z używaniem tradycyjnej obieraczki z powodu artretyzmu, na który cierpiała. Kobieta nie chciała w związku z chorobą rezygnować z codziennych czynności. Sam, współpracując z projektantami, wykonał pierwszy prototyp z gliny, gumowych uchwytów rowerowych i rzeźbionego styropianu. Tak, z miłości do Betsey, narodziła się marka OXO i jej pierwszy produkt - obieraczka obrotowa OXO Good Grips, którą dziś znają ludzie na całym świecie.

 

 

Obieraczka obrotowa OXO   Obieraczka obrotowa OXO

Podczas, gdy większość producentów artykułów gospodarstwa domowego i naczyń kuchennych projektuje swoje sprzęty z myślą o jak największej liczbie użytkowników, OXO tworzy ergonomiczne projekty, dla tych, którzy mają problemy. Przeciętny użytkownik OXO wie, że jeśli stworzysz coś dla osób szczególnie wymagających, projekt będzie lepszy dla wszystkich. "Większość marek projektuje z myślą o szczycie krzywej dzwonowej ("rozkładu Gaussa") i tworzy produkty dla ogółu społeczeństwa" - mówi Karen Schnelwar, wiceprezes ds. strategii marki i marketingu. "Kiedy powstało OXO, ten model został odwrócony; uniwersalny design OXO przemawia do szerszej publiczności. Rezultatem są lepsze, bardziej przemyślane narzędzia codziennego użytku."

Tym, co wyróżnia produkty OXO, jest zaangażowanie marki w tworzenie czegoś lepszego. Oznacza to, że wszystkie produkty muszą być starannie zaprojektowane i poddane rygorystycznym testom. Wszystkie produkty są projektowane w duchu pierwszej obieraczki: szukając lepszych rozwiązań, marka pracuje nad danym produktem, aż to rozwiązanie osiągnie.

Zespoły produktowe OXO skupione są na swoich kategoriach, nieustannie poszukując kolejnych problemów do rozwiązania. "Każdy produkt OXO jest tworzony przez ludzi, którzy starają się wiedzieć wszystko, co tylko możliwe o zadaniu, w które są zaangażowani, a następnie zapewniają jak najlepsze doświadczenia związane z użytkowaniem nowego produktu." - mówi Mike Delevante, wiceprezes ds. rozwoju produktu w OXO.

Częściowo filozofia OXO oznacza to, że każdy produkt nie jest wersją ostateczną  - nawet po wprowadzeniu produktu na rynek inżynierowie OXO rutynowo do niego wracają; to ciągłe dążenie do doskonałości. Kultowa obieraczka w ciągu trzydziestu lat przeszła już kilka aktualizacji. Chcąc zbliżyć się do ideału, jak to tylko jest możliwe, OXO poświęca wiele godzin na obserwację tego, jak poszczególni ludzie używają danego produktu. Jak przytwierdzają talerzyk z przyssawką, w jaki sposób karmią dziecko, jak otwierają pojemniki i myją swoje akcesoria. "Obserwujemy ludzi używających narzędzi - tych, które mają w domu i tych, których jeszcze nigdy nie widzieli." - wyjaśnia Delevante. "Czasami testerzy nagrywają filmy, by lepiej uchwycić rzeczywiste wrażenia, których nie sposób dostrzec, gdy sami są obecni przy testowaniu." U podstaw marki leży więc zrozumienie, w jaki sposób ludzie korzystają z dostępnych narzędzi i jak można je ulepszyć.

Łyżeczka do karmienia niemowląt OXO tot  

"To tworzenie prototypów, testowanie, udoskonalanie i powtarzanie - w kółko." - mówi Delevante. Inżynierowie produktu pracują nad produktami OXO od szkicowania projektów do tworzenia modeli i prototypów w druku 3D. W przypadku prostego produktu może to oznaczać od 3 do 4 prototypów, ale w przypadku większych, bardziej złożonych narzędzi liczba ta może być znacznie wyższa. Co więcej, inżynierowie OXO często szukają pomysłów w świecie nie związanym ze sprzętem AGD. Czasem inspiracją dla nich jest gumowa rączka rowerowa, czasem mechanizm obrotowy z dziecięcego bączka (który napędza spinner do sałatek). Wszystko to, aby rozwiązać problemy, na jakie natrafiają.

Po wykonaniu prototypów następuje rygorystyczne testowanie. Podczas testów powstają stosy cukinii, ziemniaków, czy sera, które następnie pochłania biuro. Specjalne wiertła, mechaniczne urządzenia do otwierania i zamykania, automatycznie obracające się szczotki, działają po to, by symulować warunki, jakie zaistnieją po latach użycia danego produktu. "Produkty mają działać i być trwałe." - wyjaśnia Delevante. - "Naszym celem jest tworzenie produktów na całe życie - zmniejszając potrzebę ich wymiany."

Gdy produkt zda egzamin, wchodzi do produkcji, trafia do alejek sklepowych, a następnie kuchennych szafek i szuflad. Jeśli OXO wykonało swoją pracę dobrze, zauważysz przemyślane elementy projektu, ale nie odgadniesz z nich całej historii rozwoju - będzie to po prostu idealne narzędzie stworzone dla Twoich rąk. "Naszym celem jest tworzenie narzędzi codziennego użytku, które czynią codzienne życie lepszym." - zauważa Schnelwar. - "Chcemy tworzyć rzeczy, które wygodnie leżą w Twojej dłoni i w Twoim życiu - każdego dnia." 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.