ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 100 ZŁ WYSYŁAMY GRATIS!

Trening nocnikowy, czyli jak odpieluchować dziecko? – 7 rodzicielskich porad 0
Trening nocnikowy, czyli jak odpieluchować dziecko? – 7 rodzicielskich porad

Po kilku latach zmieniania pieluszek rodzice często odliczają dni do momentu, gdy ich dziecko pójdzie samodzielnie do łazienki. Nie jest to jednak takie łatwe. Trening nocnikowy (czyli tzw. "odpieluchowanie") niejednokrotnie wiąże się z wieloma wyzwaniami i frustracjami. Poprosiliśmy OXO-rodziców, aby wrócili wspomnieniami do tego wcale nie tak zabawnego i raczej bałaganiarskiego okresu, i podzielili się z nami swoimi najlepszymi poradami dotyczącymi odpieluchowania. Oto co powiedzieli...

Zakryj swoje kanapy!

Francoise wie coś o treningu nocnikowym, bo jest matką trójki dzieci. Przywołuje swoje wspomnienia z tego okresu: “Z moim najstarszym synem odpieluchowanie zajmowało całą wieczność, ponieważ niczym się nie przejmował. W końcu pozwoliliśmy mu wędrować bez pieluchy i przykryliśmy kanapy prześcieradłami, aby poczuł swój bałagan.” Wy nie musicie zakrywać swoich kanap. Wystarczy, że posłużycie się majtkami treningowymi Zoocchini. To wygodne rozwiązanie, Majtki treningowe Zoocchini mają podwójną warstwę chłonną. To ona chroni przed przeciekaniem. Jednocześnie maluch który nie pamięta o pójściu do toalety, poczuje dyskomfort, który przypomni mu, by następnym razem poinformować rodziców o swojej potrzebie. Dodatkowo - majtki treningowe Zoocchini wykonane są w całości z bawełny organicznej. Są więc nie tylko wygodne i praktyczne, ale także bezpieczne dla skóry malucha.

Wpływ rodzeństwa i rówieśników.

Małe dzieci uwielbiają naśladować innych. Podobnie jest w przypadku nocnika. Claire wspomina to tak: “Nie zrobiliśmy absolutnie nic, by przekonać nasze drugie dziecko do odpieluchowania. W jego przypadku nauka korzystania z nocnika przebiegła bardzo szybko, bo chciał naśladować swojego brata. Moja rada: nie przejmuj się i poczekaj na drugie dziecko... wtedy będzie łatwiej!” Dla tych, którzy nie mają tyle szczęścia co Claire i w procesie odpieluchowanie nie mogą liczyć na rodzeństwo, mamy radę od Francoise. Jej córka widziała, że z nocnika korzystają jej przyjaciele i postanowiła, że też chce spróbować.

Pozytywna motywacja.

Niezależnie od tego, czy jest to doping i oklaski, czy też specjalnie stworzony system nagród OXO-rodzice zgadzają się, że zachęta jest kluczem do udanego treningu nocnikowego. Francoise poleca tablicę z naklejkami: “Zasadniczo dziecko otrzymuje naklejkę za #1, kolejną za #2 i jeszcze inną za podtarcie się. Umieszczamy je na specjalnej tablicy, a przyznane naklejki-wyróżnienia są nagrodą dla naszego malucha.”

Jak odpieluchować dziecko, czyli trening nocnikowy z nocnikiem OXO tot

Rozpraszanie uwagi.

Koncentrowanie uwagi dziecka na czymś innym - książce, obrazku czy grze - bywa pomocne, gdy maluch próbuje samodzielnie korzystać z nocnika lub łazienki. “Skupienie uwagi na czymś innym powoduje, że sprawy posuwają się naprzód.” - twierdzi Maryann.

Weź wolne.

Korzystanie z nocnika musi stać się rutyną. Melissa radzi, by wykorzystać w tym celu swój urlop. “Musisz przetrwać trzy pełne dni bez pieluszek.” - mówi.

Oswój nocnik.

Aby przygotować swoją córkę na przestawienie się z pieluszek na nocnik, Rebecca bardzo dużo rozmawiała z nią o nocniku, a nawet kupiła jej kilka zabawnych książek na ten temat.

Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość.

Prawie wszyscy rodzice, z którymi rozmawialiśmy, wspominali właśnie o tej wskazówce. Trening nocnikowy wymaga bowiem wielu powtórzeń i czasu. “Ostatecznie dziecko zrobi to, kiedy będzie gotowe i ani minutę wcześniej.” - podsumowuje Maryann.

A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na odpieluchowanie dziecka? Podzielcie się nimi. Chętnie dodamy je do naszej listy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.